Szukaj przepisów:

Ciasto "Oreo" bez Pieczenia - Najlepsze

Ciasto "Oreo" bez Pieczenia - Najlepsze - Przepis - Słodka Strona

Ciasto "Oreo" bez Pieczenia - Najlepsze - Przepis - Słodka StronaWspaniałe ciasto, które z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom popularnych ciastek Oreo.
Ciasto jest perfekcyjne w smaku, a przy tym nie wymaga pieczenia, jest proste w przygotowaniu i szybkie. Do przygotowania ciasta potrzebne będą 4 opakowania oreo (po 176g)

Ciasto "Oreo" bez Pieczenia - Najlepsze - Przepis - Słodka StronaCiasto "Oreo" bez Pieczenia - Najlepsze - Składniki:

Spód:
100 g masła
2 opakowania ciastek oreo (bez kremu) (po 176 g)


Masa:
krem z 3 opakowań oreo (po 176 g)
500 ml śmietanki 30-36%
250 g mascarpone

ok. 50 ml mleka
2 łyżki cukru pudru
2 op. fixu do ubijania śmietany
1 opakowanie oreo do posiekania

Ciasto "Oreo" bez Pieczenia - Najlepsze - Sposób przygotowania:

Ciasto "Oreo" bez Pieczenia - Najlepsze - Przepis - Słodka StronaZ 3 opakowań ciasteczek oreo delikatnie usuwamy nadzienie starając się nie ubrudzić białego kremu czarnymi markizami. Krem z ciastek posłuży do przygotowania kremu, a z markiz przygotujemy spód ciasta oraz wierzch. Pozostałe 1 opakowanie pokroimy i dodamy do masy (całe ciastka z kremem)
Ciasto "Oreo" bez Pieczenia - Najlepsze - Przepis - Słodka Strona
Spód:
Masło rozpuszczamy i odstawiamy do ostygnięcia.
2/3 oczyszczonych ciastek (czyli 2 opakowania) blendujemy na "piasek" a następnie dodajemy roztopione masło i mieszamy do otrzymania zwartej masy.

Formę (20x30) wyścielamy papierem do pieczenia, a następnie wykładamy spód ciasta mocno dociskając łyżką tak aby dół był jak najbardziej "zbity". Umieszczamy w lodówce na minimum 20 minut.

Masa:
Krem z ciastek (3 opakowań) rozpuszczamy w 40-50 ml gorącego mleka. Całkowicie studzimy.
Mascarpone miksujemy z 2 łyżkami cukru pudru i stopniowo dodajemy ostudzoną masę z roztopionego kremu z oreo.
W osobnym naczyniu ubijamy śmietankę, a na końcu dodajemy do niej 2 op. fixu
Śmietanę delikatnie łączymy z masą mascarpone za pomocą szpatułki lub bardzo krótko mikserem.
Na końcu, do masy dodajemy 1 opakowanie posiekanych ciastek oreo i delikatnie mieszamy.

Na stężały spód wykładamy przygotowany krem i posypujemy poszatkowanymi pozostałymi markizami z oreo.
Chłodzimy w lodówce przez minimum 3 godziny.


Ciasto "Oreo" bez Pieczenia - Najlepsze - Przepis - Słodka Strona

Ciasto "Oreo" bez Pieczenia - Najlepsze - Przepis - Słodka StronaCiasto "Oreo" bez Pieczenia - Najlepsze - Przepis - Słodka Strona

Ciasto "Oreo" bez Pieczenia - Najlepsze - Przepis - Słodka Strona Wspaniałe ciasto, które z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom popularnych ciastek Oreo. Ciasto jest perfekcyjne w smaku, a przy tym nie wymaga pieczenia, jest proste w przygotowaniu i szybkie. Do przygotowania ciasta potrzebne będą 4 opakowania oreo (po 170g) ciasto z oreo ciasto oreo nutella ciasto oreo z bananami ciasto oreo fit ciasto oreo z mascarpone i biala czekolada ciasto oreo kwestia smaku ciasto oreo z mascarpone i borówkami ciasto oreo na biszkopcie sernik oreo z sera z wiaderka ciasto z oreo bez pieczenia ciasto oreo kwestia smaku ciasto oreo nutella czekoladowe ciasto bez pieczenia na spodzie z oreo ciasto oreo z mascarpone i biala czekolada ciasto oreo z bananami sernik oreo z sera z wiaderka ciasto oreo fit sernik gotowany oreo ciasto oreo z mascarpone i biala czekolada ciasto oreo z mascarpone i śmietaną ciasto oreo nutella sernik oreo z kajmakiem ciasto oreo z bitą śmietaną ciasto oreo kwestia smaku ciasto oreo z mascarpone moje wypieki czekoladowe ciasto bez pieczenia na spodzie z oreo sernik oreo tasty