Szukaj przepisów:

Domowa Masa Marcepanowa

Domowa Masa Marcepanowa - Przepis - Słodka Strona


Domowa Masa Marcepanowa - Przepis - Słodka StronaMasa marcepanowa jest składnikiem wielu ciast i deserów. Kojarzy się ze świętami, zarówno Bożego Narodzenia jak i Wielkanocy. W niektórych sklepach znajdziemy gotowe masy marcepanowe, jednak dlaczego nie zrobić jej w domu skoro proces jej powstawania nie jest skomplikowany. Poza tym domowa masa marcepanowa nie ma konserwantów i z pewnością jest zdrowsza niż ta "kupna".


Masa Marcepanowa - Składniki:

300 g migdałów
łyżeczka miodu
ok. 40 ml wody
250 g cukru pudru
łyżeczka aromatu migdałowego


Domowa Masa Marcepanowa - Przepis - Słodka StronaMasa Marcepanowa - Sposób przygotowania:

Migdały zalewamy wrzącą wodą i odstawiamy do ostygnięcia. Następnie obieramy je i mielimy. (Migdały - po wyschnięciu możemy chwilę podprażyć na suchej patelni, smak będzie wtedy bardziej wyrazisty). 
Wszystkie składniki łączymy ze sobą i dokładnie wyrabiamy (ręcznie lub w food procesorze). Początkowo masa będzie się mocno lepić, dlatego potrzeba cierpliwości do jej wyrobienia. Marcepan jest gotowy w momencie otrzymania konsystencji plasteliny. Jeżeli masa okaże się za bardzo klejąca dodajemy cukier puder, jeśli natomiast zbyt sucha dodajemy niewielką ilość wody. Gotową masę marcepanową przechowujemy w lodówce, najlepiej pod zamknięciem.

Domowa Masa Marcepanowa - Przepis - Słodka Strona

Domowa Masa Marcepanowa - Przepis - Słodka Strona

Domowa Masa Marcepanowa - Przepis - Słodka Strona