Szukaj przepisów:

"Stripsy"

Stripsy - Przepis - Słodka Strona


Stripsy - Przepis - Słodka Strona
Stripsy stworzone na wzór znanych i uwielbianych polędwiczek z KFC.
Wyśmienite kawałki filetów z piersi kurczaka w chrupiącej złocistej panierce to przekąska, której mało kto jest się w stanie oprzeć.
Zachęcam do zrobienia domowych stripsów w naszych kuchniach. Proces ich powstawania nie jest skomplikowany, a smak jest wyjątkowy.

Stripsy - Przepis - Słodka StronaStripsy - Składniki:

2 podwójne piersi z kurczaka
przyprawa do kurczaka
czosnek w proszku
Stripsy - Przepis - Słodka Stronasłodka papryka w proszku
odrobina chilli w proszku
pieprz

ok. 1/2 szklanki mąki na panierkę

ciasto:
jajko
1/2 szklanki mąki
odrobina mleka
szczypta soli
pieprz


Stripsy - Sposób przygotowania:

Piersi z kurczaka kroimy na długie paski o grubości ok 2 cm. Następnie dodajemy wszystkie przyprawy i dokładnie mieszamy, tak aby pokryły każdy kawałek mięsa. Odkładamy do lodówki (można je pozostawić na kilka godzin lub nawet całą noc).
Stripsy - Przepis - Słodka Strona
Stripsy - Przepis - Słodka StronaPrzygotowujemy ciasto: Do wysokiego naczynia wsypujemy mąkę, dodajemy odrobinę mleka, wbijamy jajko i doprawiamy niewielka ilością soli i pieprzu. Całość mieszamy za pomocą miksera przez dłuższą chwilę, tak aby ciasto zdążyło się napowietrzyć. Powinno mieć konsystencje gęstej śmietany.

Wyjmujemy kurczaka z lodówki i wlewamy do niego przygotowane ciasto. Do osobnego naczynia (najlepiej garnka z pokrywką, lub pojemnika z wieczkiem) wsypujemy ok. pół szklanki mąki. Po kolei wkładamy do niego kawałki kurczaka (nie za dużo na raz, ok. 4-5 szt.) zamykamy i potrząsamy energicznie tak aby mąka "sama" pokryła kawałki mięsa. Mąki nie należy dociskać do kurczaka.
Stripsy smażymy w głębokim oleju na złoty kolor (przez ok. 4-5 minut z każdej ze stron). Podajemy z dowolnymi sosami. Polecam czosnkowy i barbecue.

http://www.slodkastrona.com/2014/11/domowe-stripsy-jak-z-kfc.html
Zobacz także:

Domowe Stripsy jak z KFC - kliknij w zdjęcie

 

Stripsy - Przepis - Słodka Strona

Stripsy - Przepis - Słodka Strona

Stripsy - Przepis - Słodka Strona