Szukaj przepisów:

Kolorowe Ptasie Mleczko z Mleka Skondensowanego i Galaretek (Kolorowa Pianka)

Kolorowe Ptasie Mleczko z Mleka Skondensowanego i Galaretek (Kolorowa Pianka)

Kolorowe Ptasie Mleczko z Mleka Skondensowanego i Galaretek (Kolorowa Pianka)Kolorowe Ptasie Mleczko z Mleka Skondensowanego i Galaretek  to cudnie prezentujące się ciasto, dziecinnie proste, szybkie w wykonaniu i w dodatku przygotujemy je bez potrzeby używania piekarnika. Ptasim Mleczkiem zachwycone będą w szczególności dzieci - idealny pomysł na lekki wiosenny deser.

Kolorowe Ptasie Mleczko z Mleka Skondensowanego i Galaretek (Kolorowa Pianka)Kolorowe Ptasie Mleczko z Mleka Skondensowanego i Galaretek (Kolorowa Pianka) - Składniki:

Kolorowe Ptasie Mleczko z Mleka Skondensowanego i Galaretek (Kolorowa Pianka)530 g mleka skondensowanego słodzonego (lub niesłodzonego w wersji light, wtedy kremówkę lub mleko możemy dosłodzić cukrem pudrem według własnych upodobań) 
4 galaretki o różnych smakach i kolorach (u mnie brzoskwiniowa, malinowa, agrestowa i o smaku owoców leśnych)  
330 ml śmietanki 30-36% (do dekoracji)
małe opakowanie biszkoptów 
niewielka ilość mleka

Kolorowe Ptasie Mleczko z Mleka Skondensowanego i Galaretek (Kolorowa Pianka)Kolorowe Ptasie Mleczko z Mleka Skondensowanego i Galaretek (Kolorowa Pianka) - Sposób przygotowania:

Każdą z galaretek rozpuszczamy w 250 ml gorącej wody. Galaretki studzimy do momentu aż będą całkowicie ostudzone, ale nadal płynne.
Dobrze schłodzone mleko skondensowane ubijamy, a następnie dzielimy na 4 części i dodajemy do galaretek. Każdą z porcji miksujemy do otrzymania gładkich konsystencji.

Formę (ok. 20x30 cm) smarujemy masłem i wykładamy papierem do pieczenia.
Na dno wykładamy biszkopty (przed ułożeniem każdy z nich namaczamy przez moment w mleku), a następnie jedną z mas uważając, aby nie przemieścić biszkoptów.
Umieszczamy w lodówce na 20 minut. Resztę kremów starajmy się trzymać w ciepłym miejscu, aby nie zdążyły stężeć.
Po tym czasie wyciągamy formę i wykładamy kolejny krem i znów umieszczamy w lodówce - czynność powtarzamy do wyczerpania kolorów. Chłodzimy do całkowitego stężenia ciasta.

Gotowe ptasie mleczko kroimy na nieduże kwadraty. Ciasto możemy dodatkowo przyozdobić kleksem bitej śmietany oraz posypać kolorową posypką.


Kolorowe Ptasie Mleczko z Mleka Skondensowanego i Galaretek (Kolorowa Pianka)

Kolorowe Ptasie Mleczko z Mleka Skondensowanego i Galaretek (Kolorowa Pianka)

Kolorowe Ptasie Mleczko z Mleka Skondensowanego i Galaretek (Kolorowa Pianka) Kolorowe Ptasie Mleczko z Mleka Skondensowanego i Galaretek (Kolorowa Pianka)