Szukaj przepisów:

Domowe Bites jak z KFC

Domowe Bites jak z KFC - Przepis - Słodka Strona

Domowe Bites jak z KFC - Przepis - Słodka StronaDomowe Bites stworzone na wzór znanych i uwielbianych kawałków kurczaka z KFC to nic innego jak popularne Stripsy, jednak w postaci mniejszych oraz przybierających bardziej okrągłą formę "kąsków". Ponadto Bites'y charakteryzują się większą ilością panierki w stosunku do mięsa ze względu na ich wielkość.
Wyśmienite kawałki filetów z piersi kurczaka w chrupiącej, złocistej panierce to przekąska, której mało kto jest się w stanie oprzeć. Proces powstawania domowych bites'ów nie jest skomplikowany, a smak... wyjątkowy.


Domowe Bites jak z KFC - Przepis - Słodka StronaDomowe Bites jak z KFC - Składniki:

Domowe Bites jak z KFC - Przepis - Słodka Strona2 podwójne piersi z kurczaka
czosnek w proszku
słodka papryka w proszku
chilli w proszku (pieprz cayenne)
pieprz
sól
(ewentualnie możemy dodać niewielką ilość przyprawy do kurczaka)
ok. szklanka mąki (lub więcej) na panierkę
ciasto:
2 jajka
szklanka mąki tortowej
ok. 150 ml mleka
pół łyżeczki soli
chili w proszku (pieprz cayenne)
pieprz
olej do smażenia


 Domowe Bites jak z KFC - Sposób przygotowania:

Domowe Bites jak z KFC - Przepis - Słodka StronaPiersi z kurczaka kroimy w kostkę o boku ok. 3 cm. Następnie dodajemy wszystkie przyprawy (ich ilość według uznania lub ok. 1/3 łyżeczki każdej z przypraw - im bardziej ostre chcemy przyrządzić bites'y tym więcej dodajemy chili (pieprzu cayenne)). Dokładnie mieszamy, tak aby pokryć przyprawami każdy kawałek mięsa. Kurczaka odstawiamy na minimum 30 minut (można je pozostawić w lodówce na kilka godzin lub nawet całą noc, jednak przed smażeniem należy je wyjąć z lodówki tak, aby mięso zdążyło nabrać temperatury pokojowej - dzięki temu panierka nie "wpije" tłuszczu i będzie chrupiąca). 

Przygotowujemy ciasto: Do wysokiego naczynia wsypujemy mąkę, dodajemy mleko, wbijamy jajka i doprawiamy niewielka ilością soli, pieprzu i chili. Całość mieszamy za pomocą miksera przez dłuższą chwilę, tak aby ciasto zdążyło się napowietrzyć. Powinno mieć konsystencje gęstej śmietany.


Do kurczaka wlewamy przygotowane ciasto i delikatnie mieszamy, tak aby pokryło każdy kawałek mięsa. Do osobnego naczynia (najlepiej garnka z pokrywką, lub pojemnika z wieczkiem) wsypujemy ok. szklankę mąki (dodatkowo możemy ją posolić do smaku, a nawet dodać przyprawy). Po kolei wkładamy do niego kawałki kurczaka (nie za dużo na raz, ok. 5-7 szt.) zamykamy i potrząsamy energicznie tak aby mąka "sama" pokryła kawałki mięsa. Mąki nie należy dociskać do kurczaka.
Bites'y smażymy na średnim ogniu, w głębokim oleju na złoty kolor (przez ok. 3-4 minuty z każdej strony).
Podajemy z frytkami i dowolnymi sosami np. czosnkowym, chili.


Domowe Bites jak z KFC - Przepis - Słodka Strona

Domowe Bites jak z KFC - Przepis - Słodka Strona

Domowe Bites jak z KFC - Przepis - Słodka Strona

Domowe Bites jak z KFC - Przepis - Słodka Strona

Domowe Bites jak z KFC - Przepis - Słodka Strona

Domowe Bites jak z KFC - Przepis - Słodka Strona